iPhone’lar 2020’de büyük bir değişiklik alabilir

Akıllı telefonlarda OLED ekranların hayranı değilseniz, 2019, Apple önümüzdeki yıl tamamen LCD’yi bırakmaya ayarlanmış gibi göründüğü gibi, kendinize yeni bir iPhone satın almanın yılı.

The Wall Street Journal’ın bildirdiği gibi, iPhone’lardaki LCD panellerin sonu birkaç ana faktöre bağlı olarak görünüyor. Bunlardan ilki, Apple’ın bu nesil yalnızca LCD kullanan iPhone modeli olan iPhone XR. Ucuz piller ve Çin’in en büyük iki şirketi olması nedeniyle, pek çok sebepten dolayı çok iyi satılmadı.

Satışlar çok düşük, iPhone XR LCD panelleri besleyen ve gelirinin büyük bir kısmı için Apple’a güvenen Japan Display ciddi bir sıkıntıda. Japon şirket, devlet destekli bir fondan ve hissedarlardan işlerinde kalmak için çeşitli nakit enjeksiyonlarına güvendi, ancak şimdi hayatta kalmak için şirketin yüzde 30 hissesini satmayı düşünüyor.

Diğer büyük faktör 2020 iPhone. Bildiğimiz kadarıyla iPhone’un sona erebileceği düşünülüyor. 2019 normal iPhone seri yenilemesini görecek, ancak 2020’nin farklı olması bekleniyor. Radikal bir tasarım değişimi olabilir ve bu, kullanılan bileşenlerde esneklik gerektirir. OLED panelleri, sıradışı şekillere uyacak şekilde üretilebilir; LCD paneller yalnızca bir dikdörtgende çeşitlilik sunar. Bunu göz önünde bulundurarak, Apple iPhone için yalnızca cam cepheli bir levha olmayan yeni bir form oluşturuyorsa, OLED tek geçerli ekran seçeneği olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *