Galaxy X? Galaxy F? Samsung’un katlanabilir telefonu büyük sorunlarla karşı karşıya

Samsung bize 2019 yılının ilk yarısında Galaxy X, Galaxy F, Galaxy Flex ya da Galaxy Fold olarak adlandırılan katlanabilir bir telefon sözü verdi. kullanmak, tasarımdan üst düzey uygulama üreticilerini kullanmaya kadar birçok zorluğu beraberinde getiriyor.

Özellikle, Xiaomi Samsung’un gök gürültüsünü az önce çılgınca bir üçlü prototip ile çaldıktan sonra…

Wall Street Journal, Galaxy S10’un 20 Şubat’a ait açılış setiyle, Samsung’un tamamen işleyen bir katlanabilir telefonu gösterebileceğini bildirdi. Samsung’un katlanabilir telefonunun, bir kitap gibi açtığınızda, dış kısmında 4.5 inç bir ekran ve içinde 7.3 inç bir ekran olduğu söyleniyor. Samsung’un yeni One UI’si ile Android 9 Pie OS’yi çalıştıracak ve daha büyük ekranda üç panelde çoklu görevler yapabileceksiniz.

Gerçek bir ikisi bir arada aygıt haline gelmek için bir tablete açılabilen katlanabilir telefon tasarımları, satış ve inovasyonda yavaşlama gören eski bir endüstriyi sallama potansiyeline sahip. Gezegendeki en büyük telefon üreticisi olan Samsung, bu alanda parıldamak istiyor, ancak başarısızlık bir maddi hasara uğramak ve sektörün yenilikçisi olarak temelini kaybedecek bir marka için halkın genel olarak kaybedilmesi anlamına geliyor.

Samsung, planını harekete geçirirken katlanabilir telefon tasarımındaki son hatalardan dersini almalı. Katlanabilir telefon teknolojini doğru bir şekilde üretmek, diğer firmalardan daha önce piyasaya sürmekten daha önemli olabilir. İşte Samsung’un ve diğer cihaz üreticilerinin katlanıp bükülen telefonlar yaparken karşılaştıkları en büyük zorluklar.

1. Kolaylıkla taşınabilir olmalı

Prototip katlanabilir telefon hakkında çok limitle bilgiye sahibiz, bu yüzden cihazın ne kadar kalın olacağı belli değil. Yakından görmüş olsak bile, Samsung, dış kasanın temelde iç parçaları barındırmak için bir kabuk olduğu konusunda uyardı – yani nihai tasarım çok farklı görünecek.

Ancak katlanabilir bir telefon, tanımlara göre ortalama el cihazınızdan daha kalın olacaktır. “Kapalı” moddayken iki ekranı iki katına çıkardığınızı düşünün.

İşin püf noktası, cihazı yeterince ince yapmak olacak, böylece Galaxy X / Galaxy F cebinize çarpmayacak ya da sadece taşımak için kendi çantasını gerektirecek. Katlanabilir bir telefon insanların doğal olarak kullanması için çok büyükse, hızlı bir şekilde değerini kaybeder. Katlanabilir Royole FlexPai’yi ve menteşeli, çift ekranlı ZTE Axon M’yi kullandıktan sonra, tuzaklar gördük.

Analist firması CSS Insight’ın araştırma şefi Ben Wood, “Royole birçok yönden çıtayı bu kadar alçaltarak bir iyilik yaptı” dedi. “Samsung, böyle bir ürünün avantajlarını nasıl ilettiğini gelecekteki başarısının anahtarı olacaktır.”

2. Düz katlanabilmeli

Taşınabilirlik mücadelesinin bir parçası, kapatıldığında katlanabilir bir telefonun hangi şekli alacağını tam olarak çözmektir. Bu yüzden cihazın tamamen düz katlanmasını beklemeyin.

Sadece FlexPai ve Microsoft Surface Book 2’ye bakın. Her ikisi de düz bir tarafı kapalı büken esnek bir merkezi menteşe veya dikişe sahiptir. Sonuç, kalemin içine sığdırabileceğiniz bir daire…

TE Axon M’nin düz kapanmasının tek nedeni, üst üste menteşe ile istiflenebilen iki ayrı ekrandan oluşmasıdır. Bununla birlikte, gerçekten katlanabilir bir telefon, kendi üzerine içe veya dışa doğru bükülen kesintisiz bir panel olmayı amaçlamaktadır.

Günümüzde, malzemeler mükemmel hale getirilinceye ve üretim süreci her seferinde bu hava boşluğunu daha fazla küçültmek için birkaç yinelemeden geçmeden, düz bir şekilde katlanabilen katlanabilir bir cihaz inşa etmenin büyük zorluklarını aşmanın bir yolu şu an için yok.

3. Premium, oyuncaktan uzak bir his

Hiç kimse daha düşük maliyetli standart amiral telefondan daha yavaş, daha büyük veya daha az güçlü bir cihaz satın almak istemez. Katlanabilir telefonun kamerası ve işlemcisi, harika fotoğraflar çekmek ve telefonun iki ekranında çok işlevli çoklu görevlerin kontrolü için standart Galaxy S10’lar kadar iyi olmalı. Bu, maliyetleri kontrol altında tutmak için eski bileşenleri kullanan ZTE Axon M ile büyük bir problemdi.

Diğer tarafta, bir plastik ekranın ne kadar hoş hissettiği sorusu da var. Samsung Galaxy X / Galaxy F için “Infinity Flex Ekran” ın 7.3 inç iç ekranı, FlexPai’nin olduğu gibi plastik bir malzemeden yapılacak. Eski plastik ekranlar berbat hissettiler. İşte, katlanabilir telefon için Samsung’un kullanımının hala keyifli olacağını umuyoruz.

Corning, katlanabilen cihazları kapsayacak kadar ince, bükülebilir bir cam geliştiriyor. O zamana kadar Samsung, katlanabilir telefonunun lüks hissetmesini sağlamak için kaba bir yapıya katlanmak zorunda kalacak.

NPD Group’un endüstri analiz başkan yardımcısı Stephen Baker, “Tüketiciler daha küçük bir pakette daha fazla alan istiyor ve alım alışkanlıklarıyla bunu ifade ettiler” dedi. “Bu tüketici talebini karşılamanın en iyi yolu bu olacak, ancak fiyatlandırma, yazılım, uygulamalar ve ürünün kendisi de bu işe yaramazlığa neden olmadan önce çok yıllı bir süreç.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *