En iyi mini projeksiyon cihazları – 2020

Sadece birkaç yıl önce, çantanızda yanınızda götürebilecek kadar küçük bir mini led projektörün olması, sadece bir hayalden ibaretti. İhtiyacınız 2020 yılında alınabilecek en iyi mini projektör ise, doğru yere geldiniz demektir. Seyahat için ideal olan en iyi kompakt ve taşıması kolay projektörleri aradık. Seçenekleri gözden geçirmenize ve tercihlerinize göre en iyisini seçmenize yardımcı olmak için şu anda piyasadaki en sevdiğimiz mini projektörlerden bazılarını topladık. Kazanan Optoma. Bu Optoma projektörü, incelediğimiz tüm ürünlerden daha fazla multimedya cihazına bağlanır ve doğru görüntüyü elde etmek için ayarları değiştirmenizi sağlar. 

Alakalı: En iyi kablosuz projektörler

Bugünün mini projektörleri LED ve lazer ışık teknolojisindeki gelişmelerden yararlanmaktadır. Ve bu daha büyük, daha parlak bir resim anlamına gelir ve lambayı bir yıl kadar sonra değiştirmek zorunda kalmaktan endişe etmeyin. Geleneksel halojen projektör lambaları 2000-3000 saat sürmektedir. LED’ler son onbinlerce.

Alt uç ve taşınabilir dünyada sihirli yeni bir teknoloji yoktur. Bir projektör avucunuzun içine sığarsa, özellikle parlak olmayacaktır. Hiçbir mikro projektör, pencereler açıkken gün boyunca iyi çalışmaz.

Bu, en iyi taşınabilir projektör toplamının, bu kategorideki neredeyse tüm lezzetleri içermesinin bir nedenidir. Bazı büyük ceplerine sığabilecek kadar küçük bir seçim var. Kamp yapmak, seyahat etmek veya odalarına TV koymadan çocukları eğlendirmek için harika.

 

Önerilerimiz için hazır mısınız?

Burada vurguladığımız projektörler nispeten hafiftir, en ağır en fazla 2 kilo ağırlığında ve en hafif 3 ons civarındadır. Boyut, parlaklık, özellikler ve performans bakımından önemli ölçüde değişiklik gösterirler. Bunlardan herhangi biri en sevdiğiniz seyahat arkadaşı olabilir.

3. Nebula Mars 2

nebula mars mini projektör
Nebula Mars 2 çoğu için ideal projektördür. Tam olarak avuç içi boyutunda değil ama yine de çoğundan oldukça küçük.

Temel bir menü sisteminden ziyade dört saate kadar süren bir bataryaya ve Android’e sahiptir. Ön uç, birlikte verilen uzaktan kumanda ile kullanım için özelleştirilmiştir ve Google Play yerine özel bir uygulama mağazasına sahiptir. Anker Nebula Mars II Pro, test ettiğimiz tüm mini projektörlerin özellikleri, performansı ve kullanım kolaylığını en iyi şekilde sunar. Birçok bağlantı seçeneği sunar ve Netflix, Amazon Prime Video ve Hulu gibi hizmetleri yayınlamak için bir Android işletim sistemine sahiptir.

Televizyonlardan nefret ederim. Bana göre televizyonlar evde oturan büyük, siyah bir dikdörtgendir. Bir süredir TV’siz bir oturma odasının hayalini kuruyordum. Daha az televizyon izlemek ya da daha az oyun oynamak istediğimden değil. Sırf fiziksel bir televizyona sahip olmak istemediğim için. Bu projektör benim TV yedeğim olacak şekilde tasarlandı ve ben de bu vizyonun gerçekleşmesi için çok şeye katlanmaya razıydım.

 

2. Apeman Mini Projektör

apeman mini projektör
M4, aileniz veya arkadaşlarınızla ev sineması eğlenceleri ve kamp filmi gecesi için tasarlan bir cep projektörüdür.

Apeman Mini şaşırtıcı derecede güçlü ve çok daha küçük bir formda bulabileceğiniz her şeyden çok daha güçlüdür. Bununla birlikte, Mini gibi nispeten ucuz projektörlerin sınırları olacaktır.

İster seyahat eden bir satış elemanı olun, ister kamp yaparken eğlenmeyi sevin, Apeman M4 kaliteli işlevselliği ve dayanıklı ince tasarımı sayesinde iyi bir seçenektir.

 

1. Optoma ML750e

ML750e bir medya oynatıcı, yerel ofis görüntüleyici ve dahili hoparlör içerir. Native Office Viewer, videoları, fotoğrafları, Microsoft Office ve Adobe PDF dosyalarını tanır ve oynatır. İstediğim tüm kolaylığa sahiptir: küçük (avuç içi büyüklüğünde), süper hafif, (600gram kadar), kolay taşınabilirlik için yumuşak bir taşıma çantası (bir arkadaşınızın dairesine veya ofise götürmek için harika) ve hızlı güç (15 saniyeden az). Optoma, ML750’yi “ultra kompakt LED projektör” olarak ifade eder.

Neye bağlanırsanız bağlanın, WiFi üzerinden kolayca bağlanabilir ve dizüstü bilgisayarınızdan, tabletinizden veya telefonunuzdan video, fotoğraf veya sunumlar görüntüleyebilirsiniz. Sadece 0,4 kg ağırlığındaki bir taşıma çantası ile tamamlanan ML750e mükemmel taşınabilir ve yolda kullanım için mükemmeldir. Olağanüstü renk sadakati, güvenilirlik ve uzun ömür için en yeni “lambasız” teknolojisini kullanan Optoma LED ultra kompakt taşınabilir projektör, mükemmel eğlence ve iş ortağınızdır.

Optoma ML750e mini projektör

 

Sürecimiz nasıl işliyor?

Yazarlarımız 4 saat boyunca piyasadaki en popüler mini projektörleri araştırdı. Nihai önerilerini yapmadan önce, genel olarak 20 farklı projektör göz önünde bulundurdular, 12 farklı marka ve üreticiden seçenekleri incelediler ve 60’ın üzerinde kullanıcı değerlendirmesi (hem olumlu hem de olumsuz) okudular. Bu araştırmanın tümü güvenebileceğiniz öneriler sunar.


Peki, ihtiyaçlarınız için en iyi taşınabilir projektörü satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? Başlangıç için, taşınabilir projektörün ihtiyaç duyduğunuz tüm bağlantı seçeneklerine sahip olduğundan emin olmalısınız. Çoğu, bir mini HDMI bağlantı noktasına sahip olacak, ancak özel bir kabloya ihtiyacınız olacak, ancak hemen hemen her cihaza herhangi bir cihaza takmanıza izin verecek HDMI olmalıdır.

Bu arada, diğer taşınabilir projektörler, dizüstü bilgisayarları ve diğer uyumlu aygıtları ona bağlamanızı sağlayan basit bir USB çıkışına sahiptir. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde yayın kolaylaştıran kablosuz bağlantı sunan bazı mükemmel taşınabilir projektörler de vardır.

En iyi taşınabilir projektörlerde ayrıca optimum görüntü kalitesi için yerleştirilmelerini kolaylaştıran piller bulunur. Ancak, hala bir güç kaynağına takılı olması gereken bazı şeyler vardır, bu nedenle ihtiyaçlarınız için en iyi taşınabilir projektörü seçerken bunu aklınızda bulundurun.