Tesla Model 3 sonunda Avrupa’ya geliyor

Bloomberg Pazartesi günkü açıklamasına göre Tesla, Model 3 orta büyüklükteki elektrikli sedanını Avrupa’da vermeye başlamak için yasal onay aldı.

Hollandalı araç otoritesi RDW’den yeşil ışık aldıktan sonra, şirketin Şubat ayında Model 3’ün Uzun Menzilli Akü varyantını vermeye başlaması planlanıyor.

Ön siparişlerin ilk açıldığı 2016 yılı başında birçoğu bir Model 3’ü saklayan Avrupalı müşteriler için uzun bir bekleyiş oldu. İngiltere müşterileri biraz daha beklemek zorunda kalacaklar; Telegraph, sağ direksiyonlu Model 3’lerin üretiminin 2019’un ortalarında başlayacağına dikkat çekiyor.

Haber, Tesla’nın %7 işgücü kesintisini açıklamasından günler sonra geldi. CEO Elon Musk, işten çıkarılmaların, Model 3’ün daha ucuz varyasyonlarını üretmeye başladıkça, kâr etmeye devam etmeleri için gerekli olduğunu söyledi.

Avrupalı Tesla müşterileri için de mevcut ve gelecek için başka iyi haberler de var. Salı günü yapılan tweette Musk, önemli bir yeni özellik sözü verdi, Autopilot’taki Navigate, Avrupa’ya “yakında geliyor”. Bu özellik, Tesla otomobillerinin sürücü gözetiminde şerit değiştirip otoyollara özerk bir şekilde çıkmalarını sağlar.

Ve Aralık 2018’de, Musk, Avrupa’da Supercharger’ın kapsama alanını 2019’da% 100’e çıkaracak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *